zpět

frangant_____   __objednat / cena 660,- Kč

 

Bible aromaterapie. Od svého prvního vydání v roce 1990 bestseller v oblasti aroma-literatury v Anglii a USA.

Jde o obsáhlou praktickou příručku, která seznamuje zájemce o aromaterapii, jak využívat sílu rostlinných esencí – éterických olejů – ve všech oblastech našeho života a všemi věkovými kategoriemi. Mimo jiné vás naučí vyrobit si přírodní kosmetiku a parfém, vařit s éterickými oleji, pečovat o zahradu díky éterickým olejům a samozřejmě využívat esence při léčbě a prevenci běžných onemocnění u dětí, dospělých i seniorů. Poradí Vám také, které éterické oleje musíte mít doma jako první pomoc a které je dobré brát na cesty. U každého tématu je seznam vhodných éterických olejů pro danou situaci a také přesný návod na přípravu aroma směsi. Kniha je čtivá a srozumitelná i laikům a začínajícím aromaterapeutům. Pro zkušené aromaterapeuty slouží jako inspirace pro jejich vlastní praxi.

fragrant kniha

Autorkou této nepostradatelné knihy všech milovníků aromaterapie je Valerie Ann Worwood, britská expertka na aromaterapii a éterické oleje, která si získala mezinárodní uznání. K jejím klientům patří významné osobnosti, ale také kliniky, nebo kosmetické firmy. Přednáší a vyučuje po celém světě; poslední dobou úzce spolupracuje s komunitou tradiční čínské medicíny v Číně.
Vytvořila unikátní léčebný systém nazývaný Aroma Genera. Vychází z rozpoznání devíti aroma osobností – květová, ovocná, bylinná, listová, pryskyřičná, kořenová, semínková, kořenitá a dřevitá -, které korespondují se způsobem, jakým lidé cítí, myslí, jednají a popisují jejich osobnostní vlastnosti. Valerie tento systém popisuje ve své knize The Fragrant Mind a také vede kurzy, kde zaučuje aromaterapeuty, jak tento systém používat v praxi při terapii.
Kromě zmiňovaných titulů vydala mnoho dalších knih, které se zabývají využitím éterických olejů ve specifických oblastech, nebo pro specifické skupiny. Na své klinice v anglickém Romfordu se věnuje především léčbě endometriózy a neplodnosti, společně s Julií Stonehouse sestavila účinný program pro přírodní léčbu endometriózy – The Endometriosis Natural Treatment Program, který vydaly knižně v roce 2004.

/redakce/

Upozornění:
— Dílo jako celek (včetně názvu) je chráněno autorským zákonem a žádná část díla nesmí být reprodukována nebo rozšiřována jakýmkoli způsobem bez souhlasů majitelů autorských práv.