zpět

Hluboce relaxační celostní masáž éterickými oleji

Uvolňující masáž zlepšuje na fyzické úrovni krevní oběh, elasticitu pokožky a povzbuzuje imunitní systém; na psychické a emoční úrovni pomáhá zvládat každodenní stres, smutek, lehčí depresivní nálady, atp. neboť přináší hluboké uvolnění, které napomáhá regeneraci sil. Jako doplňková terapie je prospěšná u mnoha chronických i akutních onemocnění, např. u bolestí hlavy, nebo fyzické a psychické únavy. Používané éterické oleje, které se vyrábí parovodní destilací z rostlin, působí přes kůži, resp. krevní oběh, ale také přes čich, takže účinek se dostavuje rychle. Oleje většina klientů vnímá jako velmi příjemné a rádi se jejich vůni poddají. Doteků je v dnešní době v lidské komunikaci i mezi blízkými poskrovnu, a přitom jde o velmi důležitou součást našeho života, při masáži můžeme alespoň částečně tento nedostatek přirozeně nahradit.

Při masáži je velmi důležitý záměr, s jakým k terapii přistupujeme. Aby byl účinek co nejsilnější, je nutné, aby ten, co poskytuje masáž, byl plně přítomen a soustředěn na člověka, kterého masíruje, a na každý tah, který provádí. Takovéto masáži říkám "vědomá masáž". Je to proces koncentrace pozornosti a meditačního zklidnění na obou stranách. Prostředek komunikace beze slov. Dopřáváte sobě i druhému možnost zažít okamžitou vzájemnost, nepodmíněnou ničím z minulosti nebo budoucnosti. Sestava jednoduchých tahů připomíná tanec, kterým se lehce, ale jistě pohybujeme po těle, a proto tuto masáž nazývám také "waltz-masáží". Klouže po těle tak, jako tanečníci waltzu po parketu. Z toho vyplývá, že masáž musí mít rytmus, aby pohyb dlaní podporoval hladký tok energie a krve v těle.

Masáže prospívají všem, ženám i mužům, mladým i těm dříve narozeným, ale ženy si je obzvláště užívají, neboť alespoň na chvíli se role obrací a nejsou to ony, které se musí starat a věnovat svou pozornost a péči některému členu rodiny, ale naopak, někdo se stará jen a jen o ně. Pro každou klientku/klienta se míchá individuální masážní směs podle aktuálního stavu těla i mysli. Pokud má klient/ka zájem, lze pro domácí ošetření připravit směs, která se používá jako osobní parfém pro dobrou náladu, povzbuzení, uklidnění, stabilizaci atd. Vhodné je provádět masáž celého těla, pokud to není možné tak masáž zad a šíje.

Součástí terapie je pohovor. Ve své praxi používám 100% čisté přírodní éterické a rostlinné oleje značky Oshadhi, většina je v bio kvalitě.


Lymfatická masáž

lymfa masaz

Lymfatická masáž (drenáž) je speciální jemná masážní technika, kdy terapeut přesně cílenými, pomalými pohyby napomáhá toku lymfy. Je vhodná jako prevence otoků končetin, otoků víček, prevence křečových žil, posílení imunitního systému, podpora přirozené detoxikace organismu, ošetření pooperačních stavů (prevence otoků), na ošetření celulitidy. Lymfatická masáž se ukazuje jako účinná prevence vzniku lymfedému (lymfatického otoku), který se často objevuje při nefunkčnosti, nebo přetížení lymfatického systému.

Aby terapie měla úspěch a nastartovala lymfatický systém, je vhodné absolvovat nejdříve celou kúru sestávající z přibližně 4 sezení v průběhu dvou až tří týdnů. Masíruje se postupně celé tělo. Pak lze přejít na udržovací kúru jednou za 3-4 týdny (kdy se zaměříme na problematické oblasti - např. dolní končetiny), nebo po půl roce zopakovat celkovou kúru. Pro celotělovou kúru je obzvláště vhodné jaro a podzim.

Existují různé druhy "lymfatické masáže". Vždy by ale mělo jít o jemnou techniku; nikdy by neměla bolet. Nejúčinnější je ta, kterou zdravotníci nazývají "lymfatická drenáž" (dělá se "nasucho"). Je to technika, která se používá např. u lymfedému nebo onkologických pacientů po operacích jako podpůrná terapie.

Lymfatický/mízní systém je součástí oběhového systému a jeho úkolem je odvádět z tkání pomocí lymfy velké molekuly, které neprojdou stěnou kapilár do žil. Lymfa vzniká z tkáňového moku a je složením podobná krvi, ale neobsahuje červené krvinky a krevní destičky, je obvykle bezbarvá nebo nažloutlá. Prochází mízními kapilárami, které tvoří sítě; z nich se sbírají mízní cévy, do jejichž drah jsou vloženy mízní uzliny, ve kterých se míza filtruje a kde probíhají imunobiologické reakce. Velké mízní cévy se sbíhají do hrudního a pravostranného mízovodu, kterými lymfa vtéká do žil. Úkolem mízního systému tedy je filtrace, detoxikace a vytváření protilátek.

Oproti krvi není lymfa v těle nijak přečerpávána. Její pohyb závisí z menší míry na smrštění stěn mízních cév a z větší míry na činnosti svalů a na dýchacích pohybech. Z toho vyplývá, že současný převládající životní styl (nedostatek pohybu, špatné dýchání a špatná životospráva) toku lymfy nepomáhá, spíše naopak.

Cena aromaošetření: 1500 Kč

Cena lymfatického ošetření: celé tělo 5000 Kč, částečné ošetření 1400 Kč

Termín ošetření dle dohody

Objednávky: mobil 777 944 790 e-mail marie@vonavalekarna.org